اسمیران؛ دارالفنون فولاد ایران

دارالفنون فولاد ایران توسط اسمیران تاسیس شد تا متعهد به افزایش ارزش برای همه کسانی باشد، که در چرخه تولید فولاد نقش دارند.

معتقدیم یک شرکت آن‌قدری می‌تواند پیشرفت کند، که کارکنانش رشد کرده باشند. بنابراین یک سازمان برای اوج گرفتن، به آموزش صحیح و مداوم تیمش نیاز دارد.

با توجه به استقرار کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسمیران، در منطقه‌ای محروم از آموزش، رشد هر همکار برایمان یک مسئولیت اجتماعی محسوب می‌شود. این انگیزه، تلاش ما را برای ادامه مسیر و توسعه چند برابر می‌کند.

در واقع، همین شوق جاری در اسمیران است که، باعث می‌شود، تک‌تک همکاران حامی یکدیگر  برای رشد باشند.

دارالفنون فولاد ایران، یک مسئولیت اجتماعی برای اسمیران

هدف ما گرد هم آوردن مردم و منابع برای ساختن دنیایی بهتر است. ما این کار را از طریق استراتژی آموزش و اشتغال به همراه کوچینگ شغلی انجام می‌دهیم تا ارزشی بلندمدت خلق کنیم.

ما این رسالت را برای خود قایلیم که چرخه آموزش، اشتغال و تولید در مناطق محروم را بهبود ببخشم. امید داریم صنایع معدنی و زنجیره تولید فولاد نقشی در ایجاد فرصت های برابر آموزشی و شغلی در مناطق محروم ایران داشته باشد.

چرا آموزش در زنجیره تولید فولاد اهمیت دارد

فولاد منابع ضروری برای زندگی روزمره و توسعه اقتصادی را تامین می‌کند. ما به واسطه ماهیت این صنعت، متعهد به افزایش ارزش برای همه کسانی هستیم که در چرخه تولید فولاد نقش دارند.

برای اسمیران آموزش صحیح و موثر نیروی انسانی، فقط یک استراتژی مدیریتی برای افزایش بهره‌وری در کارخانه نیست. دارالفنون فولاد ایران بیشتر از اینکه، بهره‌برداری از کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسمیران را مدنظر داشته باشد، به ارتقای کلی زنجیره تولید فولاد در ایران اهتمام دارد.

این به دلیل فرصتی است که در اسمیران فراهم است تا مهارت آموزان در عمل در بخش‌های تولید فرآوری سنگ آهن فعالیت کرده و مهارت‌هایی که یاد گرفته‌اند را محک بزنند. از پژوهش و تحقیقات معدنی گرفته تا فرآوری در کارخانه کنستانره سنگ آهن و پس از آن گندله سازی و آهن اسفنجی.

همچنین این آموزش به زودی تا حلقه آخر زنجیره تولد فولاد تکمیل خواهد شد، تا راه اندازی تولید فولاد اسمیران با شکل‌گیری سرمایه انسانی ارزشمند در همان تیم آغاز شود.

استراتژی آموزشی دارالفنون فولاد ایران

در صنایع بالادستی به دلیل حساسیت نگهداری از ماشین‌آلات، آموزش صحیح یک ضرورت محسوب می‌شود.  آموزش در این نوع صنایع باید لایه‌های متعددی داشته باشد. از نگهداری و تعمیر گرفته تا استفاده و بهره‌برداری.

مهارت‌هایی که در بهره برداری از ماشین آلات پیشرفته لازم است، جز در فرآیندهای آموزش ـ کوچینگ اتفاق نمی‌افتد.

علاوه بر این شناسایی دقیق، عارضه یابی و تعمیر ماشین آلات مهارت‌هایی است که بسیرا مهم است. تمام نیروهای فعال باید این مهارت را فرا بگیرند، تا جلوی ریسک‌های تولید گرفته شود.

بنابراین فقط روش کار با ماشین آلات و پروسه فرآوری کنستانتره سنگ آهن نیست که اهمیت دارد. بلکه مهارت تعمیر و نگهداری ماشین آلات ارزش افزوده کار و آموزش در اسمیران است.

نقشه راه آموزش در دارالفنون فولاد ایران

آموزش درکارخانه کنستانتره سنگ آهن اسمیران، مراحل مختلفی دارد. این مراحل به صورت سیستماتیک سال‌هاست ادامه دارد؛ استراتژی آموزشی اسمیران منجر به توسعه سازمان با سرعتی زیاد شده است.

استراتژی آموزشی در اسمیران شامل ۳ مرحله اصلی است:

۱.جهت‌دهی به اعضای جدید تیم

جهت‌دهی به یک نیرو جدید معمولاً در اولین روزها یا هفته‌های تصدی یک همکار اتفاق می‌افتد. در طی این مدت همکار جدید یک بینش کلی نسبت که بخش‌های مختلف فرآوری در کارخانه کنستانتره سنگ آهن پیدا می‌کند. او یک چشم‌انداز کلی نسبت به ماهیت صنعت و کارکرد ماشین‌آلات پیدا می‌کند.

همچنین به صورت عملی با بخش‌های مختلف و ماشین‌آلات کارخانه کنستانتره سنگ آهن آشنا می‌شود.

۲. همسوسازی نیروی جدید (Onboarding)

آنبوردینگ یا همسوسازی کارکنان جدید، فرآیند تطبیق این افراد با روند فعالیت کارخانه کنستانتره سنگ آهن اسمیران و همچنین فرهنگ سازمانی است. 

در واقع جهت‌دادن به اعضای جدید، عموماً در زیر چتر بزرگ‌تری از آموزش طولانی‌مدت قرار می‌گیرد. این چتر آموزشی گسترده، همان آنبوردینگ (Onboarding) است. به معنی همسوسازی اعضای یک تیم با همدیگر است تا بتوانند در بخش‌های مختلف تولید، از یکدیگر حمایت کنند.

به طور کلی، سرپرستان هر بخش یا مدیران مستقیم در این مسئولیت سهیم هستند. برنامه‌هایی را در جهت تسلط نیروها به بخش‌های مختلف تولید در کارخانه کنستانتره سنگ آهن، برنامه‌ریزی می‌کنند.

۳. آموزش و تکمیل‌ مهارت‌ها در طی زمان

تسلط به مهارت‌ها در اسمیران دو رویکرد اجرایی مهم دارد:

۱. تسلط به مهارت‌های چند جانبه:

مهارت‌های هریک از همکارانی که در خط تولید اسم‌ایران فعال می‌شوند به مرور تکمیل می‌شود. اول در بخش نگه‌داری و تعمیر تکمیل ماشین آلات در کارخانه کنستانتره سنگ آهن، سپس وارد بهره‌برداری و استفاده از ماشین‌آلات می‌شوند.

این رویکرد کمک می‌کند که هم دانش و توانمندی نیروها عمیق باشد و هم ریسک  توقف خط تولید کاهش پیدا کند.

۲. استقرار چرخشی در بخش‌های مختلف:

در اسمیران همکاران با استقرار در بخش‌های مختلف خط تولید و استقرار چرخشی در کارخانه، به تمام بخش‌ها مسلط می‌شوند. به همین دلیل است که وقتی عضوی به خانواده اسمیران اضافه می‌شود، می‌تواند به یک نیروی متخصص با مهارت‌های چند جانبه تبدیل شود. او می‌تواند به کل پروسه فرآوری سنگ آهن مسلط شود. پروسه‌ای که فقط به کارخانه کنستانتره سنگ آهن محدود نمی‌شود و قبل و بعد آن را نیز دربرمی‌گیرد.

مسیری از رشد، برای آن‌ها که مشتاقش هستند

در نهایت اسمیران، خانه‌ای برای مشتاقان یادگیری و سازندگی محسوب می‌شود. خانه کسانی که، در مسیر سخت کارآفرینی و تولید، هم‌نورد یکدیگر هستند.

در اسمیران سرمایه‌سازی از نیروی انسانی، سال‌هاست ادامه دارد. امید داریم با رشد این برند، بتوانیم فرصت آموزش و اشتغالزایی بیشتری را برای مردم ایران، به خصوص مردم خطه کرمان فراهم کنیم.