فعالیت ها

بازرگانی؛ صادرات آهن و فولاد به جهان

اسمیران (اسم ایران) در صادرات آهن و فولاد به بازارهای جهانی، سابقه‌ای ۲۰ ساله دارد. به دلیل این تجربه، ما قبل از ورود به فعالیت صنعتی در فرآوری سنگ آهن، شناخت خوبی از بازارهای جهانی و تقاضای این محصول داریم.

کارخانه اسمیران با مبدا صادراتی (بندرعباس) تنها ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد. با توجه به موقعیت استراتژیک، دانش و تجربه تیم، بازرگانی پای ثابت فعالیت‌های ماست.

دانش تجاری، ابزاری کلیدی است که مارا برای ورود به عرصه فرآوری سنگ آهن مصمم کرد. اشراف نسبت به میزان عرضه و تقاضا و موقعیت در منطقه از نظر ایجاد فرصت و مقابله با تهدید، منجر به راه‌اندازی خطوط صنعتی اسمیران شد. کارخانه کنسانتره سنگ آهن اسمیران با این پیشینه بود که راه‌اندازی شد.

صنعتی؛ فرآوری تخصصی سنگ آهن

بزرگ‌ترین معادن سنگ آهن ایران، در فاصله ۳۵ کیلومتری از  کارخانه اسمیران (اسم ایران) قرار گرفته‌اند. ما در کوتاه‌ترین زمان و بهینه‌ترین هزینه حمل و نقل، سنگ آهن را از معادن مختلف تحویل گرفته و در قالب آهن اسفنجی (یعنی آماده برای تبدیل به چدن و فولاد) تحویل می‌دهیم.

به عبارتی اسمیران در حال حاضر در ۴ مرحله کلیدی صنعت  فرآوری سنگ آهن فعال است. یعنی دانه‌بندی، تولید کنسانتره سنگ آهن،  گنداله‌سازی و تولید آهن اسفنجی.

  • ظرفیت دانه‌بندی: ۳ میلیون تن در سال.
  • ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن : ۱.۲ میلیون تن در سال
  • ظرفیت گندله‌سازی: ۱.۲ میلیون تن در سال
  • ظرفیت تولید آهن اسفنجی : ۸۶۰ هزار تن در سال

معدنی؛ راه‌اندازی خطوط تولید برای معادن

صنایع معدنی، یکی از برجسته‌ترین منابع درآمد کشور‌ها در دنیا محسوب می‌شود. کشور عزیزمان ایران هم، حاوی منابع غنی معدنی است. اما علی رغم اینکه ایران در فهرست ۱۰ کشور معدنی دنیا قرار دارد، عدم بررسی سیستماتیک زمین‌شناسی برای تعیین میزان و کیفیت این ثروت خدادادی، یکی از موانع مهم توسعه این صنعت در ایران است.

از این رو شرکت بین المللی اسمیران (اسم‌ایران) با هم اندیشی و به‌کارگیری گروهی از نخبگان و متخصصان بخش معدن، در پی اصلاح این نابسامانی در زمینه ذخایر سنگ آهن کشور برآمده است. با فعالیت‌هایی چون:

  • پی جویی و شناسایی اکتشافات عمومی و تفصیلی
  • بررسی های فنی و اقتصادی منابع معدنی
  • فرآوری و تولید براساس تکمیل زیر ساخت های اکتشافی
  • نمونه برداری سیستماتیک و مطالعات آزمایشگاهی 

 

گروه صنعتی و معدنی اسمیران (اسم‌ایران) با رویکرد نوآوری و استفاده بهینه از منابع ملی، برای ایجاد راهکارهای تخصصی در فرآیندهای خردایش و دانه‌بندی، کنسانتره، گندله‌سازی و آهن اسفنجی با حفظ و توسعه پایدار محیط زیست، گام برداشته است.

در این مسیر می‌توان به ظرفیت خردایش ۵ میلیون تن کلوخه و تولید سالانه ۱.۲ میلیون تن کنسانتره آهن، طی فرایند‌های آسیاب و جداسازی مغناطیسی اشاره کرد.

این شرکت همچنین با بهره‌گیری از دانش روز دنیا و توان داخلی در حال احداث مجتمع پیشرفته گندله سازی به ظرفیت ۱میلیون تن و نیز کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت ۸۶۰ هزار تن در منطقه صنعتی معدنی سیرجان است.

گروه صنعتی و معدنی اسمیران در راستای حفظ و ارتقای بهره وری منابع ملی، به کشف ظرفیت‌های موجود و تامین مواد اولیه بزرگ ترین واحد های فولادی دنیا، با استفاده از روش‌ها و تکنولوژی های هوشمند، همت ورزیده است.

اسمیران افزایش بهره‌وری منابع ملی را را مهم‌ترین هدف علمی، صنعتی و اقتصادی خود قلمداد نموده و در راستای گسترش و بهبود کیفیت بخش صنعتی و معدنی کشور گام برداشته است.